Dla wielu z nas płetwy treningowe to asortyment którego nie mieliśmy okazji wypróbować w czasach młodości. Czy to jednak zły moment na to, aby spróbować swoich sił z płetwami nawet w momencie kiedy umiemy pływać? Zdecydowanie nie!

Płetwy treningowe to bardzo uniwersalny sprzęt. Może służyć zarówno osobom nie mającym doświadczenia w wodzie, jak i osobom mającym duże doświadczenie pod wodą. Dla jednej i drugiej grupy będzie to z pewnością sprzęt wspomagający, choć na pewno w innym kontekście.

Wspomniane tutaj płetwy treningowe świetnie sprawdzają się bowiem szczególnie w nauce pływania. Kiedy jeszcze nie mamy sił do odpowiedniego poruszania się w wodzie specjalnie przygotowane płetwy będą stanowić nasz punkt podporu, dzięki któremu szybciej i wygodniej będziemy eksplorować akweny wodne.

W wypadku osób bardziej doświadczonych płetwy treningowe stanowią także pomoc, jednak bardziej w kontekście szybszego i wygodniejszego poruszania się. Wtedy nasza automatyka wymaga od nas większego nakładu sił, lecz jednocześnie jesteśmy bardziej mobilni i szybsi pod wodą.

Social profiles
Close