Stomatologia rozwija się w zawrotnym tempie. Dzięki temu dentyści mają dostęp do coraz lepszych i skuteczniejszych metod leczenia nawet bardzo trudnych schorzeń jamy ustnej. Jak się okazuje, nie tylko w sposobach leczenia można liczyć na innowacje, ale również w znieczuleniu. Co dokładnie ma nam do zaoferowania dentysta Gliwice?

Metody znieczulenia w gabinecie stomatologicznym

Istnieją liczne metody uśmierzania bólu podczas zabiegów w gabinecie dentystycznym. Z reguły dostosowywane są indywidualnie do każdego pacjenta – adekwatnie do ogólnego stanu zdrowia, wielkości ubytku, jego usytuowania, jak również odporności na ból.  W stomatologii najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, tylko w wyjątkowych sytuacjach stosowane jest znieczulenie ogólne.

Jakie innowacje oferuje dentysta z Gliwic?

Oprócz tradycyjnych metod uśmierzania bólu dentysta jest w stanie zaoferować coś dla osób mało odpornych na ból. Co to takiego? Bezbolesne znieczulenie poprzedzone sprayem lub żelem znieczulającym, czyli znieczulenie przed znieczuleniem. To jednak nie wszystko, wśród innowacji znaleźć można także znieczulenie prądem.

Social profiles
Close